Stavební firma | stavba&design

Rekonstrukce ložnice – Seriál 4. díl

Jak na rekonstrukci ložnice?

Ložnice je místem úniku před starostmi všedního dne. Ale postupem času se váš koutek odpočinku může stát zastaralým a vy se do ložnice můžete těšit čím dál tím méně. Ložnice rozhodně patří mezi místa, která musíte udržovat v dobrém stavu, aby si váš domov uchoval svou hodnotu. Nová postel a noční stolek nejsou jediné věci, které budete muset při rekonstrukci řešit. Stěny, podlaha, dispoziční rozložení ložnice… Tohle všechno si musíte dobře promyslet, než se do rekonstrukce pustíte. Ale nebojte, my vás rekonstrukcí ložnice provedeme krok po kroku.

Na co zaměřit při rekonstrukci ložnice?

Ze všech pokojů v bytě by se právě ložnice měla maximálně soustředit na pohodlí. Při rekonstrukci myslete především na to, aby ložnice byla útulná, pohodlná a příjemná. To znamená mimo jiné hledat příjemné barvy, podlahu, která bude příjemná na dotek a cílit na dostatek prostoru, ať nemáte pocit, že spíte v kobce.

Co by měla obsahovat rekonstrukce ložnice?

Rekonstrukce ložnice by měla způsobit, že se do pokoje znovu zamilujete a už ráno se budete těšit, až se do něj večer zase vrátíte. Kromě toho by také měla zvýšit cenu nemovitosti. Proto doporučujeme, aby zahrnovala následující úkony:

  • Vyrovnání stěn (sádrokarton, štuky), případné odhlučnění a nové vymalování (jemnějšími a světlejšími odstíny),
  • výměna topení, případně zbudování topení v podlaze,
  • nové elektrické rozvody (aby byly zásuvky tam, kde je opravdu potřebujete),
  • příprava na pokládku podlahy (např. rozbourání a opětovné vybetonování) a pokládka nové podlahy (hodí se dřevěná, vinylová či plovoucí),
  • zbudování šatny,
  • zařízení novým nábytkem a doplňky.

TIP: Přečtěte si také článek Jak útulně zařídit byt: 8 tipů.

Nejčastější otázky při rekonstrukci ložnice:

Šatna nebo skříň?

Minimalismus a vzdušnost jsou trendy. Nechceme, aby nám půlku místnosti zabírala obrovská skříň. Proto se při rekonstrukci ložnice čím dál tím více lidí, kterým to dispozice bytu dovoluje, rozhoduje pro zbudování šatny. Většinou stačí sádrokartonová příčka a šoupací dveře. V některých případech je nutné probourat vchod do vedlejší místnosti, ale klienti jsou zpravidla rádi, že se do šatny pustili.

Nedostatek úložného prostoru je každopádně jednou z hlavních příčin nespokojenosti s uspořádáním ložnice. Pokud se tedy pro šatnu nerozhodnete, určitě se nebojte vysoké, světlé skříně, ideálně vestavěné. Opticky zvětšují prostor též skříně se zrcadlovými dveřmi.

Jaké zvolit osvětlení a doplňky?

U osvětlení velmi oceníte možnost různé intenzity světla. Proto doporučujeme stmívací vypínač. V ložnici byste měli mít jedno centrální velké světlo, lampičku na nočním stolku a stojací lampu. A co se týká barevnosti, tóny žárovek by určitě měly být teplejší.

Doplňky mohou být výraznější a přidat tak osobnost světlým a nepříliš výrazným barvám stěn, které jsou do ložnice ideální. K jedné dominantní barvě stěn a kusů nábytku přidejte jednu nebo dvě barvy doplňkové. Pozor, do ložnice se příliš nehodí rostliny. V noci totiž spotřebovávají kyslík.

TIP: Podívejte se na rekonstrukce provedené stavba&design a pokud vás zaujmou, neváhejte nás kontaktovat. Provádíme rekonstrukce kompletně na klíč, takže vás zbavíme všech starostí.

POPTEJTE NÁS

Nechcete vyplňovat formulář?
Zavolejte nám: +420 770 100 001.